Komisja Sędziowska jest organem władz Śląskiego Związku Hokeja na Lodzie i działa na podstawie wewnętrznych regulaminów jak również w oparciu o obowiązujące regulaminy PZHL.

Działamy na terenie Śląska i Zagłębia , a nasi sędziowie prowadzą zawody szczebla centralnego i okręgowego w hokeju na lodzie.

Aktualnie w sezonie 2016/2017 posiadamy 70 zweryfikowanych sędziów o uprawnieniach:
– szczebel centralny : kategorie rozgrywek ; PHL, I liga, PLHK, CLJ, Juniorzy Młodsi,
– szczebel okręgowy: kategorie rozgrywek ; młodzicy, żaki starsze, żaki młodsze, mikrusy i mini hokej.

Kadencyjność władz Komisji to okres 4-rech lat i na lata 2016-2020 przedstawiają się one następująco:

Zarząd Komisji Sędziowskiej:

Przewodniczący: Mariusz Tymczyszyn
Z-ca Przewodniczącego: Mariusz Smura
Z-ca przewodniczącego:  Marcin Polak
Sekretarz: Marcin Krężel
Skarbnik: Robert Kaczanowski
Członek zarządu: Barbara Kucharczyk

 

Komisja Rewizyjna:

 

Komisja Szkoleniowa

 Mariusz Smura

Bartosz Kaczmarek

 

 

Obsadowi:

1. dla sędziów pomocniczych:
podokręg BytomMarcin Polak
podokręg KatowiceAdrian Lipiński
podokręg Tychy-JastrzębieGerard Bartecki
podokręg SosnowiecEdward Malara

2. dla sędziów głównych: Marcin Polak

Nasi „lodowi” to:

- sędziowie główni IIHF Bartosz Kaczmarek, Kozłowski Krzysztof

- sędziowie liniowi IIHF:  Mariusz Smura, Marcin Polak, Joanna Pobożniak,
– sędziowie główni PHL:  Paweł Breske, , Bartosz Kaczmarek, Krzysztof Kozłowski, Sebastian Kryś, Pyrskała Patryk, Strzempek Janusz,
– sędziowie liniowi PLH: Sebastian Adamoszek, Grzegorz Klich,Kogut Michał, Mateusz Krzywda, Piotr Matlakiewicz, Dariusz Pobożniak,Marcin Polak, Patryk Puławski, Mariusz Smura,
– sędziowie główni I liga: Sebastian Molenda,
– sędziowie liniowi I liga: Jacek Bernacki, Rafał Gawron,Sajmon Grelich,Grzegorz Lipiński, Dawid Pabisiak, Jarosław Syrek Piotr Zamożniak

Obserwatorzy: Jan Miszek, Paweł Papoń, Ryszard Piotrowski, Leszek Kubiszewski

Sędziowie okręgowi:  Mateusz Cieśla, Przemysław Dominiczewski, Robert Kaczanowski, Mateusz Kucharewicz, Jarosław Kosidło, Paweł Madeksza, Marcin Miszek, Mariusz Nawrocki, Bartłomiej Stępień, Mariusz Tymczyszyn,Maciej Waluszek, Adrian Wolny, Włodzimierz Zarodkiewicz. Kasper Biegun, Łukasz Dybaś, Sebastian Kłaczyński, Marcin Kołodziej, Dawid Mazur, Rafał Orłowski, Mateusz Pawlak, Patryk Roemisch, Patryk Sikora, Łukasz Sośnierz,Michalina Burzyńska, Klaudia Chrapek, Barbara Kucharczyk, Natalia Suchanek,

Sędziowie pomocniczy czyli „dziadki” jak mówi młodzież, to byli sędziowie międzynarodowi, I i II ligi, sędziowie z wieloletnim stażem:
Gerard Bartecki, Henryk Botor, Marek Cholewa, Jacek Dywan, Mariusz Drobik, Tadeusz Drabik, Bronisław Garbocz, Dariusz Garbocz, Krzysztof  Gembala, Andrzej Granek, Jerzy Kaczor, Adam Korczyk , Marcin Kotuła, Jan Koźlik, Marcin Krężel, Adrian Lipiński, Edward Malara, Marian Mastalarz, Witold Obrał, Jan Oleś, Krzysztof Podsiadło, Jerzy Sowa, Roman Żak.